Korki klik-klak – czym się wyróżniają?

W każdej umywalce lub wannie czasami niezbędne jest zatkanie zaworu odpływowego – na przykład, aby ręcznie uprać delikatną bluzkę albo umyć jakiś przedmiot w wodzie z płynem. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z korka, którego zadaniem jest zamykanie i otwieranie odpływu. Dawniej powszechnie używane były korki gumowe – niekiedy zawieszone na drobnym łańcuszku. Obecnie do dyspozycji mamy o wiele więcej możliwości – między innymi korki klik-klak. Na czym polega ich działanie i jakie mają zalety?

Korek klik klak do umywalki – co warto o nim wiedzieć?

Korki klik-klak są coraz częściej stosowane w nowoczesnych wannach i umywalkach. Spełniają one taką samą funkcję tak tradycyjne gumowe korki do wanny, a ich działanie i obsługa nie są skomplikowane. Naciśnięcie korka palcem sprawia, że blokuje on odpływ wody. Następnie wystarczy ponownie go nacisnąć, aby odblokować odpływ wody. Rozwiązanie to w bardzo krótkim czasie zdobyło wielu zwolenników, dlatego obecnie stosowane jest niemal przez większość producentów ceramiki łazienkowej. Jeśli jednak nasza umywalka nie została wyposażona fabrycznie w takie rozwiązanie, nie oznacza to, że nie możemy dokupić korka automatycznego oddzielnie, a następnie go zamontować.

Jakie zalety mają korki klik- klak? Ich ogromnym atutem jest łatwe i sprawne czyszczenie. Bez problemu możemy wyjąć cały korek oraz dokładnie do wyczyścić czy zdezynfekować. Nie musimy obawiać się, że zostaną zgubione, przez co zmniejszy się funkcjonalność umywalki. Są również bardzo łatwe i komfortowe w użyciu. Co więcej, korki do armatury łazienkowej wcale nie muszą być mało znaczącymi elementami. Co prawda, spełniają one głównie funkcję praktyczną, ale mogą być także ozdobą oraz atrakcyjnym dopełnieniem całej aranżacji. Dostępnych jest ich wiele modeli, które różnią się materiałem, z którego zostały wykonane oraz kolorem. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu korka klik-klak? Powinny one być solidnie wykonane oraz wyposażone w wysokiej jakości uszczelkę, dzięki czemu będą bezproblemowo spełniać swoją funkcję przez długi czas. Przy wyborze korka automatycznego warto też brać pod uwagę rodzaj zlewu – między innymi to, czy jest wyposażony w przepływ.