Popularne style i sposoby aranżacji salonu

Czeka Cię wyzwanie związane z aranżacją nowego domu? To ogromne wyzwanie, do którego warto podejść bardzo starannie – w końcu to przemyślana koncepcja ma największy wpływ na ostateczny wygląd danego pomieszczenia i to jak będziemy się w nim czuli. Najlepiej podejść do tematu profesjonalnie i ułożyć sobie plan. Od czego więc zacząć urządzanie salonu?

Od czego rozpocząć aranżację salonu?

Proces aranżacji swojego salonu warto rozpocząć od przemyślenia własnych potrzeb – na samym początku należy ustalić styl, w jakim powinno być utrzymane pomieszczenie. Możliwości jest naprawdę wiele. Nowoczesny, klasyczny, industrialny, minimalistyczny, glamour a może vintage? Jeżeli nie do końca wiesz, czym różnią się te style, warto abyś na samym początku przejrzał inspiracje w katalogach lub internecie. Wtedy zdecydujesz, jak powinien wyglądać Twój salon i będziesz mógł przejść do kolejnych etapów aranżacji. Następnie należy określić ogólną koncepcje pomieszczenia, biorąc pod uwagę jego metraż i wysokość, układ oraz doświetlenie naturalne. Na tym etapie trzeba ustalić, czy chcemy mieć salon otwarty na kuchnie lub jadalnie. W miarę możliwości warto zadbać o dostateczną ilość światła dziennego, jeżeli nie ma go wystarczająco, należy zainstalować dodatkowe oświetlenie sztuczne w przemyślanych miejscach.

Jak zaaranżować salon?

Jeżeli ustaliłeś już koncepcje oraz styl pomieszczenia, czas na umiejętny wybór koloru ścian, mebli oraz podłóg. Warto tutaj kierować się swoim gustem, ale nie tylko. Pierwszeństwo zawsze mają podłogi. Kolejny etap to zakup mebli – w salonie najważniejszą rolę odgrywa komplet wypoczynkowy. Wybierając sofę należy kierować się liczbą domowników oraz wielkością pokoju. W codziennym użytkowaniu przydadzą się też stół i krzesła, komoda lub regał – w zależności od potrzeb i preferencji. Na samym końcu dobieramy kolor ścian – powinny one tworzyć spójną całość z resztą aranżacji. Warto pamiętać, że decydując się na jeden odcień, nie jesteśmy skazani na niego przez cały czas, ponieważ łatwo go zmienić.